DJe

Marcelo Almiron

Marcelo jest aktywnym tancerzem tanga od 1990. Od 2002 występuje w roli DJ na wielu milongach w Buenos Aires i najważniejszych milongach w Polsce, gdzie żyje od 5 lat. Grywał również na rozmaitych międzynarodowych festiwalach i maratonach oraz milongach w całej Europie. Jego ulubione orkiestry to: Francisco Canaro, Juan D'Arienzo, Francisco Lomuto, Tipica Victor i Enrique Rodriguez, Demare Calo. Jego styl można nazwać tradycyjnym lecz bardzo osobistym.
"Lubię tandy z orkiestrami z lat 30-tych i 40-tych, a niektóre z późnych lat 40-tych i 50-tych. Nie ma żadnych zasad w kreowaniu moich setów, jak tylko te, że tworzy je przepływ i energia, która wypływa z parkietu i na nim obecnych!"

Krzysztof Kardaś

...

Maria Gesse

Dla mnie muzyka do tanga to najlepsza muzyka, Bardzo lubię ją słuchać i badać. Nie jestem w stanie powiedzieć ile lat gram jako dj, dni miesiące i lata lecą tak szybko, że już nie pamiętam kiedy zaczęłam grać. Tango to dla mnie nieograniczone źródło licznych emocji i pozytywnej energii. Kiedy gram na milongach lubię prezentować różnorodną muzykę dla swoich przyjaciół tańczących na parkiecie.
Wierzę w to, że dj może stworzyć niepowtarzalny klimat na milondze, w którym każdy będzie się dobrze bawić. Kiedy gram, głównym kryterium są dla mnie pozytywne emocje tancerzy, uśmiechy na ich twarzach i szczere objęcie w tańcu.
Moje preferencje muzyczne to Złoty Wiek tanga, ale od czasu do czasu korzystam z późniejszego okresu jeśli czuje taką potrzebę.

Katharina Gewert

Katharina uwielbia muzykę i taniec od zawsze. W 2011 roku wybrała tango jako taniec, który najbardziej oddaje muzykę jej duszy. Miłość Kathariny do tanga, jej wyśmienity gust i wrażliwość są bardzo dobrze znane w niemieckich społecznościach milongowych. W 2017 roku, jej niewyczerpana energia skłoniła ją do wystartowania jej własnych Wieczorów Milongi w Oberhausen, które pozwalają jej dzielić się ulubionymi dźwiękami tanga z innymi, ku ich radości i wdzięczności. Jej Wieczory stały się jednym z najpopularniejszych wydarzeń tanecznych w okolicy. Stała się również wysoce docenianym i częstym gościem na wielu tangowych wydarzeniach w Niemczech, Holandii i Polsce.

Lechosław Hojnacki

W moich playlistach dominują Wielcy Mistrzowie Złotej Ery, jednak zawsze sięgam też po dobre tanga z innych okresów. Z pewnością zaproponuję także więcej niż jedną tandę specjalną. Stawiam na różnorodność muzyczną pozwalającą aby nikt się nie nudził, i by każdy znalazł jakąś perełkę dla siebie.
Osobiście restauruję stare nagrania, które dzisiejsza technologia pozwala chociaż trochę przybliżyć do oryginalnego brzmienia, ponieważ mam ugruntowane podstawy aby twierdzić, że dawni Mistrzowie... nie trzeszczeli koncertując 😉 .

Tomasz Lison

Doceniam tradycję tanga i dość często grywam starych mistrzów. Ale z wszystkich wielkich kompozytorów najbardziej cenię Pugliese, za piękne szaleństwo emocji i harmonijną zmienność rytmu. No i niezmiernie cieszę się z tego, że tango nie skończyło się wraz z końcem "złotej ery", ma się świetnie i wciąż zaskakuje. Dlatego szukam też inspiracji wśród współczesnych zespołów. Warunek jest jeden, to wciąż musi być tango, to wciąż musi być muzyka do tańca. Najważniejsze w doborze tand jest dla mnie utrzymanie energii na parkiecie, niezależnie od tego czy to muzyka starych czy nowych mistrzów. Bo d'Arienzo to wulkan energii, ale przecież chłopaki z "La Juan d'Arienzo" grają tak, że dziadek może być z nich dumny, a i tancerze ich kochają. Ups, zdradziłem, którą orkiestrę zagram na pewno ...

Krzysztof Rumiński

Pochodzę z Torunia, muzyką tanga argentyńskiego dzielę się od 2014 roku. Nie podejrzewam siebie o wyjątkowe wyrafinowanie, czy wielkie doświadczenie. Cechuje mnie za to brak sztampy i odwaga na podjęcie ryzyka, a co najważniejsze nie gram sam dla siebie. Dobieram utwory tak, aby stworzyć jak najlepszy klimat tancerzom do krótkiego muzycznego flirtu. Często proponuję ograne perły, które lubimy tańczyć, bo je znamy, ale również wynajduję nieznane perełki, które zasługują na odkrycie. Nie mam ulubionej orkiestry, nie odnalazłem jeszcze swojego primus inter pares. Na każdej mojej milondze przez głośniki przychodzą do nas di Sarli, Canaro, Troilo, D'Arienzo, Rodriguez z innymi kolegami ze Złotej Ery.

Dariusz Tybińkowski

W przeszłości zawodowy tancerz teatralny i musicalowy. Aktualnie pasjonat tanga, organizator łódzkiej milongi poniedziałkowej w GKO. Moje muzyczne upodobania sięgają kompozytorów od czasów sprzed Złotej Ery, aż po współczesne orkiestry. Dobieram utwory i wykonawców w taki sposób, by wprowadzić tańczących do uniesień tangowych, utrzymując na parkiecie klimat i energię.

Michał Zachariasiewicz

Od 2002 roku i swej pierwszej milongi w Zurychu wiedział, że tango na dobre zagości w jego życiu. Zafascynowany tangiem najpierw jako tancerz, pierwsze niepewne kroki DJa stawiał na rodzącej się wówczas scenie tangowej w Katowicach. Od tamtego czasu konsekwentnie zbierał wiedzę, doświadczenie, gromadził zasoby muzyki tangowej, a każde kolejne doświadczenie DJskie przekonywało go o tym jak wiele radości może dawać tango po drugiej stronie konsolety. Jako DJ gościł na krajowych i zagranicznych wydarzeniach tangowych.
Swoją rolę jako DJa pojmuje jako dbanie o dwa podstawowe elementy. Po pierwsze, interakcję z tańczącymi – wczucie się w nastrój czasu i miejsca oraz oczekiwania tancerzy. Po drugie, troskę o jak najdoskonalsze doświadczenie jakościowe odtwarzanej muzyki. W trakcie wieczoru jedynie wyjątkowo sięga po tanga spoza okresu Złotej Ery. Najbardziej ceni sobie wykonania z repertuaru orkiestr D’Arienzo i Troilo.