DJe

Muzyka i atmosfera, do jakiej się ona przyczynia są dla naszego festiwalu bardzo ważne.
Chcemy, by nasi DJ za priorytet stawiali sobie to co dzieje się na parkiecie,
by byli uważnymi obserwatorami i stworzyli razem z Wami niezwykłą milongę

Przeczytajcie więcej o naszych artystach!

Pochodzę z Torunia, muzyką tanga argentyńskiego dzielę się od 2014 roku.

Nie podejrzewam siebie o wyjątkowe wyrafinowanie, czy wielkie doświadczenie. Cechuje mnie za to brak sztampy i odwaga na podjęcie ryzyka, a co najważniejsze nie gram sam dla siebie.
Dobieram utwory tak, aby stworzyć jak najlepszy klimat tancerzom do krótkiego muzycznego flirtu.
Często proponuję ograne perły, które lubimy tańczyć, bo je znamy, ale również wynajduję nieznane perełki, które zasługują na odkrycie. Nie mam ulubionej orkiestry, nie odnalazłem jeszcze swojego primus inter pares.
Na każdej mojej milondze przez głośniki przychodzą do nas di Sarli, Canaro, Troilo, D'Arienzo, Rodriguez z innymi kolegami ze Złotej Ery.
___
Photo by Sona Komarkova

Tango pokochałam od pierwszej milongi. Fascynuje mnie ile warstw i interpretacji kryje w sobie. Najpierw tango poznałam poprzez taniec i właśnie jako tanguera czuje się tak naprawdę we własnej skórze. Wraz z byciem organizatorka milongi La Cariñosa w Katowicach poznałam tango w roli Dj-ki, co było zarówno wyzwaniem jak i przygodą.

Głównie sięgam po tanga okresu Zlotej Ery. Moje ukochane orkiestry to D'Arienzo, Pugliese i Troilo. Jednak uwielbiam też utwory, które zachwycają jakimś wybranym elementem- czy jest to śpiewak, czy instrumentarium. Ciągle odkrywam, ile tango pomieszcza w sobie historii ludzkich. Andrea Uchitel, która niedawno napisała książkę o objęciu w tangu mówi, ze "w tangu obejmując druga osobę, obejmujesz tez muzykę która w niej jest". Dlatego podczas milongi chciałabym, żeby tancerze mogli niejako odnaleźć cząstkę siebie, swojej muzyki w historiach zapisanych w tangach.

___
Photo by Tango Photography / m.frames

Santiago urodził się w Urugwaju, a tango to jeden z dźwięków, które towarzyszyły mu od kołyski.

Jako TDJ lubi grać tradycyjną muzykę złotej ery tanga, starając się, aby ludzie, przez cały czas, wypełniali parkiet najlepszą energią. Od 2017 roku podróżuje po Europie grając na festiwalach tanga, maratonach i lokalnych milongach. Jest współorganizatorem Milongi Pipí Cucú w Krakowie.

___
Photo by Tango Photography / m.frames

Inspiruje mnie miłość do tańca i muzyki.
Mój styl i wybór utworów jest rezultatem kilku lat eksperymentów.
Współorganizując i grając na regularnej cotygodniowej milondze oraz grając na różnych maratonach i festiwalach, staram się odpowiadać na oczekiwania tańczących.
Najczęściej gram klasyczne tanga, ale w wykonaniach klasycznych jak również i nowych orkiestr.

Płynąc z energią uczestników próbuję uczynić każdą milongę najlepszą.

___
Photo from Ayad's sources

Swoją przygodę z tangiem rozpocząłem w 2004 roku jako tancerz.

W 2006 roku zacząłem uczyć i organizować  pierwsze milongi, na których stawiałem pierwsze kroki w roli Tango DJ.
Jako tancerz i nauczyciel, od zawsze, kładłem nacisk na muzykalność, co pomogło mi zostać Tango DJ, kształtując jednocześnie bardzo osobisty styl w moich muzycznych wyborach.

Wrażliwy na zmienną dynamikę i nastrój milong, a także karmiony intensywnymi doświadczeniami jako tancerz, komponuję tandy tak, by były one jak najlepiej dostosowane do okoliczności każdej milongi- tak, aby mogły zachwycić tancerzy.
W każdej tandzie szukam równowagi między tonusem a miękkością, między melodią a rytmem.
Jestem pasjonatem tanga lat 40. do 50., a także nowych orkiestr ostatnich lat. Moje największe wartości w dj-owaniu to tworzenie atmosfery i energii.

Grałem na wszystkich lokalnych milongach w Salonikach i wielu innych miastach Grecji, międzynarodowych imprezach i festiwalach w Grecji i za granicą (Włochy, Rosja, Niemcy, Serbia, Cypr, Bułgaria, Turcja).

___
Photo by Antonis Antonaros Photography

Tanguera, nauczycielka tanga i DJ tanga.

Moja pasja do muzyki tangowej była natychmiastowa- poddałam się jej od pierwszej milongi.
Od ponad 10 lat rozkoszuję się nią  jako tancerka na milongach i festiwalach tanga w USA, Europie, a także podczas moich podróży do Buenos Aires. Ciągnęło mnie do korzeni tanga. Pragnęłam zrozumieć, czym jest / było tango dla porteños? Jak Argentyńczycy je stworzyli? Jak zmieniała się muzyka tanga na przestrzeni lat?

Pięć lat temu zacząłem występować, jako DJ wierząc, że dobry DJ łączy między innymi tradycję, znajomość muzyki tangowej i zrozumienie tancerzy. Interpretowanie muzyki może być dla tancerzy ekscytujące lub trudne. Jako tango DJ chcę widzieć wszystkich tancerzy bawiących się na parkiecie, każdego, z jego własnym doświadczeniem i oczekiwaniami. Dążę do tego, aby muzyka łączyła ludzi na milongach, niezależnie od tego, czy tańczą, słuchają, czy po prostu cieszą się wieczorem. Wtedy dzieje się magia milongi. Wtedy czuję, że dzieje się Tango.

___
Photo by Tango Photography / m.frames

Nauczyciel i organizator imprez tangowych (lekcje, warsztaty, milongi, koncerty) na wschodzie Polski.

Mój styl, to klasyka tanga z lekkim przechyleniem na utwory rytmiczne i synkopowane.Lubię też niespodzianki tangowe z różnych krajów...aczkolwiek zaczynałem kiedyś od alternatywy i miło będzie powrócić w te rejony ponownie podczas Majowego festiwalu.

___
Photo from Andrzej's sources