DJe

 

 

Marcin Błażejewski

Marcin jako DJ tworząc atmosferę milongi stara się dobierać muzykę tak, aby tańczący czuli dobrą energię, komfort i przyjemność. Jest zwolennikiem tradycyjnej muzyki ze wskazaniem na Złotą Erę, ale posiłkuje się również muzyką z okresu Guardia Vieja oraz okazjonalnie tą z lat pięćdziesiątych i późniejszych. Jego ulubione orkiestry to Anibal Troilo, Juan D’Arienzo i Osvaldo Pugliese.
Jest współtwórcą pierwszego w Polsce tangowego radia: http://radiotango.uno/
(photo by:  Tatyana Matveyeva / Sueño de Varsovia)

Luis Cono

Ilekroć podróżuję do Polski, przybywam z wieloma tangowymi inspiracjami. Pochodzę z Chile, a od wielu lat mieszkam w Szwecji w Malmö. Na Majowym Festiwalu Tanga 2020 pojawię się z pięknymi tandami, dzięki którym zatobicie się w prawdziwie bliskim objęciu. oraz ogromem energii, by zapewnić Wam cudowne wspomnienia z Zabrza.

 

Ezequiel Mendoza

...

 

Monika Piekarz

Animatorka środowiska tangowego w Lublinie. Organizatorka regularnych kursów tanga, lokalnej milongi LOCO, warsztatów z zaproszonymi parami z kraju i za granicy. Przygodę z tańcem zaczęłam 14 lat temu, od 10 lat to jednak tango argentyńskie jest moim ulubionym tańcem i wielką pasją.
Czego można się spodziewać?
Gram tradycyjne tanga z okresu od lat 30-tych do początku lat 60-tych. Moi ulubieńcy to m. in. Anibal Troilo, Carlos Di Sarli, Juan D’Arienzo, ale również można spodziewać się Osvaldo Pugliese, Francisco Canaro, Angel D’Agostino, Ricardo Tanturi, Pedro Laurenz. Dobierając utwory, które zagram kieruję się przekonaniem, że muzyka powinna angażować tancerzy również emocjonalnie. Do tej pory mam przyjemność regularnie grywać na milondze LOCO w Lublinie. Miałam też przyjemność zagrać na Lubelskim Maratonie Tanga oraz na milongach w Warszawie.

Anna Pietruszewska

Choć najlepiej czuję się w tzw soft nuevo-alter music (które musi być 100 % do tańca), dobrze skomponowana tradycja z lat złotej ery z dodatkiem egzaltowanych lat 60-tych oraz wręcz konieczną szczyptą pięknych, odrestaurowanych nagrań z lat 30-tych to dla mnie codzienność (gram na wspólnie zalożonej z Lechosławem cotygodniowej Milondze eM w Bielsku-Białej).
Wraz ze stylem tanga (pokochany przeze mnie styl milonguero), zmienia się także moja wrażliwość na sluchaną i odtwarzaną muzykę. Ostatnio zauroczył mnie głos Angel Vargas, walczyki Canaro i Rodriqueza.
Szukam dalej i ciągle coś nowego znajduję. Stare utwory zaczynają grać coraz wiekszą role ale odnajduję tez mnóstwo wspólczesnych aranzacji i to w tangu jest najpiękniejsze- różnorodność!

 

TomaSZ

TomaSZ jest zaangażowanym tanguero oraz dobrze znanym tango DJem, mocno kojarzonym z trójmiejskim środowiskiem tangowym. Muzyka, którą gra, jest oparta głównie na orkiestrach okresu Złotej Ery. Lubi prezentować swoją muzykę znajomym tańczącym na parkiecie, zwłaszcza w Pick&Roll Club w Sopocie. Wybiera tandy inspirujące zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych tancerzy. Jego ulubionymi orkiestrami są: Anibal Troilo, Carlos Di Sarli, Francisco Canaro, Osvaldo Fresedo, Miguel Calo, a ostatnio Fulvio Salamanca. Bardzo dużo wagi przywiązuje również do tematów muzycznych prezentowanych cortin.

Dariusz Tybińkowski

W przeszłości zawodowy tancerz teatralny i musicalowy. Aktualnie pasjonat tanga, organizator łódzkiej milongi poniedziałkowej w GKO. Moje muzyczne upodobania sięgają kompozytorów od czasów sprzed Złotej Ery, aż po współczesne orkiestry. Dobieram utwory i wykonawców w taki sposób, by wprowadzić tańczących do uniesień tangowych, utrzymując na parkiecie klimat i energię.