DJe


Karolina Topór

Tango pokochałam od pierwszej milongi. Fascynuje mnie ile warstw i interpretacji kryje w sobie. Najpierw tango poznałam poprzez taniec i właśnie jako tanguera czuje się tak naprawdę we własnej skórze. Wraz z byciem organizatorka milongi La Cariñosa w Katowicach poznałam tango w roli Dj-ki, co było zarówno wyzwaniem jak i przygodą.

Głównie sięgam po tanga okresu Zlotej Ery. Moje ukochane orkiestry to D'Arienzo, Pugliese i Troilo. Jednak uwielbiam też utwory, które zachwycają jakimś wybranym elementem- czy jest to śpiewak, czy instrumentarium. Ciągle odkrywam, ile tango pomieszcza w sobie historii ludzkich. Andrea Uchitel, która niedawno napisała książkę o objęciu w tangu mówi, ze "w tangu obejmując druga osobę, obejmujesz tez muzykę która w niej jest". Dlatego podczas milongi chciałabym, żeby tancerze mogli niejako odnaleźć cząstkę siebie, swojej muzyki w historiach zapisanych w tangach.

 


Santiago Buonomo

Santiago urodził się w Urugwaju, a tango to jeden z dźwięków, które towarzyszyły mu od kołyski.

Jako TDJ lubi grać tradycyjną muzykę złotej ery tanga, starając się, aby ludzie, przez cały czas, wypełniali parkiet najlepszą energią. Od 2017 roku podróżuje po Europie grając na festiwalach tanga, maratonach i lokalnych milongach. Jest współorganizatorem Milongi Pipí Cucú w Krakowie.

 


Anna Pietruszewska

Kocham nuevo -alter music! Narodziło się ta miłość dawno temu, gdy Bielsko było jaskinią muzyki nuevo i mój guru (LH) grał taką muzykę. Teraz, gdy poniekąd zostałam spadkobierca tego rodzaju muzyki a "Śniadaniowe milongi" stały się moją wizytówką z radością kontynuuje tę tradycję.

Jednak gdy ma się za zadanie wykonanie zamówienia organizatora maratonu, aby zagrać na popołudniowej milondze, gdzie będą wszyscy maratonowicze, trzeba przygotować muzykę dla wszystkich (no, może dla większej ilości bo nie da się zaspokoić gustów wszystkich 🙂

Trzeba zatem wyraźnie określić jakiego rodzaju muzyki można oczekiwać.

Otóż będzie to dobrze skomponowana tradycja z lat złotej ery ze szczyptą pięknych do tańca lat późniejszych. Nie zabraknie tand specjalnych dla moich fanów - vals alter lub milonga nuevo lub współczesne aranżacje zepołów nowych jak np. Sexteto Cristal który osobiście zagra na sierpniowym festiwalu Open Air w Ustroniu.

Wiem, że nie wszyscy ją kochają i wiem także, że ze moi fani przybędą gdziekolwiek zagram im taką muzę.
A Majowy Festiwal to będzie piękna mieszanka ludzi, stylów i muzyki.

Nadal uważam, że w tangu jest najpiękniejsza różnorodność!

 


Tatiana Tativany

Tanguera, nauczycielka tanga i DJ tanga.

Moja pasja do muzyki tangowej była natychmiastowa- poddałam się jej od pierwszej milongi.
Od ponad 10 lat rozkoszuję się nią  jako tancerka na milongach i festiwalach tanga w USA, Europie, a także podczas moich podróży do Buenos Aires. Ciągnęło mnie do korzeni tanga. Pragnęłam zrozumieć, czym jest / było tango dla porteños? Jak Argentyńczycy je stworzyli? Jak zmieniała się muzyka tanga na przestrzeni lat?

Pięć lat temu zacząłem występować, jako DJ wierząc, że dobry DJ łączy między innymi tradycję, znajomość muzyki tangowej i zrozumienie tancerzy. Interpretowanie muzyki może być dla tancerzy ekscytujące lub trudne. Jako tango DJ chcę widzieć wszystkich tancerzy bawiących się na parkiecie, każdego, z jego własnym doświadczeniem i oczekiwaniami. Dążę do tego, aby muzyka łączyła ludzi na milongach, niezależnie od tego, czy tańczą, słuchają, czy po prostu cieszą się wieczorem. Wtedy dzieje się magia milongi. Wtedy czuję, że dzieje się Tango.

 


Roberto La Barbera

Moja przygoda z tango rozpoczyna się w Lecce w sobotę 6 marca 2004 roku (rok przestępny) po tym, jak kilka tygodni wcześniej uczestniczyłem w wieczorze „candelai” w Palermo. Dosłownie uderza mnie muzyka, taniec i energia uwalniana podczas milongi wśród ludzi, tej fantastycznej czwartkowej nocy.

Ścieżkę nauki rozpoczynam od nauczycieli Luciano Donda i Roberty Buoni z Rzymu, którzy dwa razy w miesiącu podczas weekendu przyjeżdżają do Lecce, aby przedstawić nam pierwsze ważne pojęcia dotyczące tanga, które następnie badamy z innymi członkami stowarzyszenia: Blutango, jesteśmy w początki ruchu tangero w Salento.

We wrześniu tego samego roku niektórzy założyciele zrezygnowali z rozpoczęcia kolejnej działalności tango, więc zostałem jednym z menedżerów stowarzyszenia, od tego momentu rozpocząłem działalność jako organizator tanga i DJ w Lecce do sierpnia 2009 r .: „ Noce białego tanga ”w klubie golfowym Acaya, we wrześniu 2009 r. Przeprowadzam się do Berlina, gdzie przebywam do października 2018 r. Mieszkając tam, niemal każdą noc spędzam w magicznej atmosferze berlińskich wielokulturowych milong.

Od stycznia 2019 r. regularnie bywam i grywam na milongach Loca i Por Feista w Krakowie, w Metrumm w Bielsku i na fantastycznej Majowej Milondze w Zabrzu, a także innych wieczorach w sąsiednim Wrocławiu i Brzegu.

Maestro, którzy przyczynili się do rozwoju mojego tanga: do tańca moi pierwsi mistrzowie Donda i Dobry dla podstaw, następnie wielu nauczycieli włoskich i argentyńskich, którzy okresowo zmieniali się na kursach: G. Quiroz i R. Coen, Ce N. Ochoa , H. Macana, T. Rusconi, M. Panero i P. Hillieges, a następnie Carlos Gavito, który na jednej z ostatnich zajęć w Lecce głęboko zaznaczył mój sposób interpretacji świata tanga.
Jeśli chodzi o muzykę był to Felixa Pichernę. Podążaj za jego lekcjami, gdy tylko jest to możliwe, w Rzymie i Apulii, to było jak latarnia morska, dzięki której jej światło było bardzo jasne. Jako DJ mam świadomość i pokorę bycia dla tancerzy. Od nich otrzymuję energię i dążę, by poprzez muzykę stać się z nimi jedną całością. A muzyka stanowi najważniejszy element tej układanki. Przez nią dążę do osiągnięcia bardzo wysokich synergii i połączenia duchowego na parkiecie.

Właśnie dlatego moje wybory muzyczne są różne i zależą głównie od uczestników milongi, nie używam kompilacji tand. Wybierane są one na podstawie wibracji, które daje mi „utwór”. Uśmiechy i zadowolenie tancerzy i organizatorów są dla mnie nagrodą, zarówno podczas milongi, jak i po jej zakończeniu.

 


Ezequiel Mendoza

Pochodzi z Argentyny. Podróżuje po całym świecie, prowadzi zajęcia i selekcjonuje muzykę, jako tango DJ. Występował jako TDJ w różnych krajach, m.in. w Argentynie, Polsce, Izraelu, Łotwie i kilku innych... Jego sety charakteryzuje wybór tradycyjnych i bardzo tanecznych tang. Nie usiedzisz w miejscu przy jego muzyce!