Fotografowie


UWAGA!

Informacje dotyczące May Tango Festival 2023
pojawią się wkrótce.

 Aliszja Ka

Moja przygoda z tangiem zaczęła się podczas wakacji w cudownym malowniczym Bergamo, gdzie zobaczyłam tańczące tango pary. Tam zakochałam się w magicznym tangu, które połączyłam z moją drugą miłością czyli fotografią.
Lubię być blisko tańczących par, aby poczuć te emocje między tańczącymi, aby uchwycić ich gesty i uśmiechy oraz to tajemnicze abrazos.
Bliskim mojemu sercu jest cytat jaki napisał o fotografii Don Mccullin: " Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali".
Bowiem: "Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości" jak mawiał Henri Cartier-Bresson.
Fotografia pozwala mi wyrazić moją wrażliwość na świat i zatrzymać w kadrze ulotne chwile.

__
Autorka zdjęcia: Małgorzata Sobczak

 


Magda Woźniak

Tango Photography / m.frames

 

Od kiedy tylko pamiętam uwielbiałam robić zdjęcia. Kiedy poznałam świat tanga i sama zaczęłam tańczyć, marzyłam o tym, by kiedyś te pasje połączyć. Chociaż długo nie potrafiłam się na to zdobyć, w końcu się udało. Jak mogłam się spodziewać- pokochałam to od razu.  Jestem oczarowana tym, jak piękni są ludzie w tańcu, jak bogata staje się mimika, ile różnych emocji wypełnia salę, jak wyraziste, a jednocześnie delikatne potrafią być gesty. Staję się cichym obserwatorem i staram się całe to piękno uchwycić. W szczególe, ale i w kontekście. Jest on dla mnie bardzo ważny. Staram się mocno, by moje relacje oddawały klimat miejsca, atmosferę wydarzenia. By pokazywały całość. By oglądając album- chciało się tam być, chciało się tam wrócić. 🙂
Moje tangowo-fotograficzne poczynania można śledzić na FB oraz IG! Zapraszam! 🙂

__
Autorka zdjęcia: Sona Komarkova