Fotografowie

 

Sona Komárková

Fotografuję tango już od kilku lat i od samego początku robię to z wielkim entuzjazmem i miłością. Oczywiście sama również tańczę i robię to głównie w Ostrawie, w Czechach. W Polsce mam wielu przyjaciół i uwielbiam tu przyjeżdżać. Jest to miejsce bardzo bliskie memu sercu, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę być fotografem na Majowym Festiwalu Tanga. 🙂
Kiedy robię zdjęcia bardzo lubię szukać odrobiny światła na najciemniejszych milongach. Cieszy mnie wyłapywanie emocji pary. Można powiedzieć, choć zabrzmi to może trochę śmiesznie, że zza aparatu tańczę tango razem z tancerzami.
Moje zdjęcia możecie obejrzeć tutaj!

Elżbieta Petryka

Moja przygoda z fotografią zaczęła się od .. tanga. Najpierw zaczęłam tańczyć, później, któregoś dnia wzięłam do ręki mój mały aparat kompaktowy i zaczęłam robić zdjęcia. Pracuje jako fotograf a imprezach tanga i flamenco: Festiwalach, koncertach, maratonach, pokazach itp. Korzystam ze światła zastanego, które rzadko mogę dostosować do moich potrzeb. Kiedy fotografuję, koncentruje się na uchwyceniu pięknego fragmentu rzeczywistości. Nigdy nie aranżują scen. Jednak rzeczywistość to tylko półprodukt. Przygotowując zdjęcia do publikacji staram się podkreślić lub nadać im malarski efekt. Według mnie wydobywa to piękno tangowych scen jeszcze bardziej.