Artyści Gościnni

Joanna Jabłońska i Piotr Bochiński

(Polska)

Piotr przez lata związany byłem z różnymi aktywnościami ruchowymi, głównie ze sztukami walki. Od pierwszego kontaktu w roku 2004, wszystkie powyższe aktywności porzucił dla tanga.
Joanna odkryła tango w roku 2006. Z wykształcenia historyk sztuki, od samego początku widziała w tym tańcu potencjał do kreowania piękna oraz autoekspresji.

Tangowe siły połączyli w roku 2012, by dzielić się doświadczeniem wynikającym z ich własnego procesu tanecznego rozwoju. Od tego czasu uczą regularnie w Polsce oraz okazjonalnie zagranicą, organizują wyjazdy weekendowe oraz obozy letnie.

Przykładają ogromną wagę do doskonalenia warsztatu pedagogicznego. Stale poszukują bardziej adekwatnych metod przekazywania wiedzy oraz dążą do stworzenia spójnego systemu. Dla Piotra aikido, dla Joanny kontakt improwizacja są obszarami pomocniczymi dla pogłębionych dociekań w zakresie fundamentów mechaniki ludzkiego poruszania się i fizycznej strony relacji ciało-ciało. Refleksy tych dociekań możemy dostrzec w ich tańcu oraz filozofii tanga.

Dają pokazy w Polsce oraz zagranicą. Mieli przyjemność występować z orkiestrą Bandonegro, Carambolge Oktet oraz Tango Amoratado.

Inspirują ich różne style tanga i stojące za nimi techniki. Czerpią z nich przede wszystkim to, co buduje komunikację w parze oraz wpływa na estetykę i muzykalność.

___
Zdjęcie z archiwum Joanny i Piotra