Muzycy


Szczegóły związane z edycją 2019 pojawią się wkrótce.
Zostańcie z nami!

 Bandonegro Tango Orquesta

Bandonegro Tango Orquesta jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie.  Wyróżnia się świeżym brzmieniem wniesionym do świata tradycyjnego Argentyńskiego Tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.

Orkiestra od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak: Nurnberg Tango Festival, Stockholm Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw czy Margarita Tango Festival.

Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires. Orkiestra skupia się na tangu tradycyjnym wychodząc naprzeciw całemu światu tanga tańczonego  – tanga „para bailar”.

Repertuar zespołu, połączony z pasją i doświadczeniem, porwie do tańca każdego tanguero. Znajdziemy w nim kompozycje takich twórców jak: Carlos Di Sarli, Juan D’ Arienzo,  Anibal Troilo czy Osvaldo Pugliese, które wykonywane były przez najlepsze orkiestry „Złotej Ery Tanga”, oraz polskie tanga Jerzego Petersburskiego i Mieczysława Fogga. Zespół wykonuje również autorskie kompozycje oraz unikalne cortiny przez co znacznie wyróżnia się na tle innych orkiestr.

Wszystkie utwory zostały tak dobrane, aby były zrozumiałe i wygodne do tańczenia na Milongach.

Zajrzyjcie na stronę zespołu i dowiedzcie się więcej!