Maestros


Ivan Terrazas i Sara Grdan

IVAN pochodzi z Mendozy w Argentynie, gdzie w wieku 12 lat, rozpoczął swoją artystyczną karierę jako solista. Od swoich rodziców, Eduardo Terrazasa i Beatriz Herrery, nauczył się Malambo oraz innych form argentyńskiego folku, jak również baletu klasycznego i tanga argentyńskiego. Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, Ivan do swojego repertuaru dodał jeszcze salsę i tap.

Ruchliwa od wczesnych lat SARA studiowała regionalne tańce ludowe i balet klasyczny w Zagrzebiu w Chorwacji. Jej pasja do tanga argentyńskiego zrodziła się w późnych latach 90. na milondze, co zaowocowało nauką argentyńskiej kultury. 

IVAN i SARA spotkali się w Nowym Jorku i z całą pasją i energią poświęcili się tangu argentyńskiemu. Po naukach Diego DiFalco, Pablo Pugliese i Natalii Hills, jak również pod wpływem Jorge Torresa, Roberto Herrery, Guillerminy Quiroga, Gabriela Misse, Carlitosa Pereza i Raula Bravo, zostali jednymi z najmłodszych i najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli tanga argentyńskiego na świecie.

Jako nauczyciele, wypracowali nowoczesną metodykę nauczania tanga tradycyjnego. Ich celem jako instruktorów jest mocno zakorzenić podstawy poprzez podkreślenie techniki, analityczne podejście, logikę oraz luźną i naturalną postawę zarówno w objęciu bliskim i otwartym. Ivan i Sara zachęcają studentów do poszukiwania porozumienia, wykwintnych ruchów, kreatywnego wyrazu i wyczucia muzyki, by uczynić ich taniec wyjątkowym dla ich dwojga.

Po spędzeniu 7 lat w Stanach Zjednoczonych i Argentynie, Ivan i Sara mieszkają w Europie. Będąc członkami prestiżowej organizacji "Tangueros del Sur" prowadzonej przez Natalię Hills, występowali z "Tangox2", "Miquel Zotto in Concert" prowadzonym przez Miguela Angela Zotto, "Obsession Tango" prowadzonym przez Tamarę Bisceglię oraz "Comania Roberto Herrera" prowadzonym przez Roberto Herrerę".

Ivan i Sara są ulubieńcami uczestników festiwali i warsztatów. Występowali, między innymi, na Belgrade Tango Encuentro, Sultans Tango Festival w Stambule, Perugia Tango Festival i Puerto Rico Internation Tango Festival.


Lorena González Cattáneo i Gastón Camejo

Lorena
Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała ze swoim dziadkiem. W 2013 roku poznała Gastona i jeszcze tego samego roku przeprowadziła się do Buenos Aires. W 2014 roku Lorena po raz pierwszy prezentuje się na Tango World Championship i zdobywa mistrzostwo w kategorii "pista".

Gaston
W wieku 17 lat po raz pierwszy widzi młodą parę tańczącego tango i pozostaje pod ich ogromnym wrażeniem. Tak rozpoczął swoją przygodę z tangiem. W 2013 roku, wraz z Loreną, postanawia porzucić wszystko i przenieść się do Buenos Aires. W nowym kraju jego życie toczyło się między milongami, lekcjami tanga i salą prób. Wtedy podjął decyzję o profesjonalnym tańczeniu, która kompletnie odmieniła jego życie.


Elise Roulin i Toni Kastelan

Ona:

W 2012 roku, Elise spotyka Rodolfo Dinzela w jego studio w Buenos Aires. Wraz z nim odkrywa ideę tanga argentyńskiego jako czystej improwizacji, odnajdując z nim wyjątkową nić porozumienia. Właśnie wtedy była w stanie w pełni odczuć pełnię wolności i kreatywności towarzyszące tańcu i od tego czasu stara się dzielić tymi emocjami, najpierw w Buenos Aires a teraz w Europie. Elise podchodzi do radości ruchu ciała jako do narzędzia osiągnięcia wolności niezbędnej do wyrażenia niepowtarzalności nas samych, bardziej niż samych zmagań technicznych. Postrzegając tango argentyńskie jako sztukę, próbuje inspirować tancerzy do poszukiwań ich własnego, wewnętrznego tańca, jak i radości dzielenia się nim. Wyznaje równy podział przyjemności i obowiązków pomiędzy partnerami, aby obie strony były w stanie w pełni wyrazić siebie samych.

On:
Toni studiuje tango argentyńskie w Buenos Aires od 2010 roku i regularnie naucza w Europie. Zanim w pełni poświęcił się tangu, przez wiele lat Toni tańczył i nauczał Lindy Hop, taniec inspirowany jazzem. Po odkryciu tanga argentyńskiego chciał poznać jego korzenie, aby móc głębiej zrozumieć ten taniec i jego spuściznę kulturową. Toni uczył się w Buenos Aires od Mario Moralesa, choreografa, tancerza tango i folku, spod skrzydeł którego pochodzi wielu utalentowanych tancerzy mistrzostw Mundial Tango. Jego taniec oparty jest na odważnych instynktach i dynamice ruchów. Dla Toniego tango jest sposobem na życie, ale przede wszystkim narzędziem do wyrażenia samego siebie jako człowieka i artysty. Stara się dzielić to doznanie z innymi, poprzez swoje nauczanie.

Elise i Toni o sobie:
Jesteśmy zakochani w tangu i w tym, co tango może dać ludziom. Podróżujemy po świecie, aby tańczyć i dzielić się naszym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że zainspirujemy naszych uczniów do odkrycia własnej wyjątkowości w sztuce Tanga Argentyńskiego. Wierzymy, że tango to coś więcej niż taniec, to sposób na głębokie połączenie się z samym sobą i z innymi ludźmi oraz zaakceptowanie piękna różnorodności.
Chcielibyśmy, żeby na przepływającej przez nasze życie fali miłości do tanga każdy z Was odnalazł i zatańczył swój własny taniec.