Maestros


Antonella Terrazas i Ivan Terrazas

(Argentyna)

 

Antonella:

Urodziła się w Mendozie, w Argentynie , pochodzi z rodziny artystów. Zaczęła tańczyć z rodzicami w wieku 5 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w różnych dyscyplinach tańca, takich jak: balet, taniec współczesny, jazz, taniec w powietrzu, argentyńskie tańce ludowe, komedie muzyczne, no i oczywiście tango argentyńskie. Kilkukrotnie pracowała na narodowych festiwalach jako reżyserka choreografii. Uczestniczyła w trasach z zespołami tangowymi w Europie. Od 10 lat uczy w całej Europie i Rosji prowadząc specjalne warsztaty dla tancerek oraz warsztaty dla par.

Grono partnerów, z którymi współpracowała to m.in.: Sebastian Arce, Santiago Castro, Fernando Galera, Mistrz Europy Csongor Kicsi i Mistrz Świata Maximiliano Cristiani.

Po kilku latach życia we Włoszech przeniosła się do Moskwy, aby uczyć z Sebastianem Arce w jego Akademii. W 2017 roku otworzyła własną szkołę „Tango House” w Budapeszcie na Węgrzech. Teraz szkoła działa tylko online. Regularnie pracuje w Neapolu w szkole Salone Margherita, jednej z najsławniejszych szkół tanga w Europie.

Od 2015 roku jest jednym z maestros na Tangomeet.com, internetowej szkole tanga z najwyższym poziomem kształcenia, w której znajdują się zajęcia z najlepszymi tancerzami na świecie.

Antonella jest znana ze swojej precyzji i dbałości o detale i niuanse, życzliwości, przejrzystości i dynamizmu. Sprawia, że studenci bardzo ciężko pracują i przenosi na wyższy poziom rozumienia ruchu.

 

Ivan:

Ivan pochodzi z Mendozy w Argentynie, gdzie w wieku 12 lat, rozpoczął swoją artystyczną karierę jako solista. On i Antonella są rodzeństwem. Od swoich rodziców, Eduardo Terrazasa i Beatriz Herrery, nauczył się Malambo oraz innych form argentyńskiego folku, jak również baletu klasycznego i tanga argentyńskiego. Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, Ivan do swojego repertuaru dodał jeszcze salsę i tap.

Zyciową i tangową partnerką Ivana jest Sara Grdan.  Spotkali się w Nowym Jorku i z całą pasją i energią poświęcili się tangu argentyńskiemu. Po naukach Diego DiFalco, Pablo Pugliese i Natalii Hills, jak również pod wpływem Jorge Torresa, Roberto Herrery, Guillerminy Quiroga, Gabriela Misse, Carlitosa Pereza i Raula Bravo, zostali jednymi z najmłodszych i najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli tanga argentyńskiego na świecie.

Jako nauczyciele, wypracowali nowoczesną metodykę nauczania tanga tradycyjnego. Ich celem jako instruktorów jest mocno zakorzenić podstawy poprzez podkreślenie techniki, analityczne podejście, logikę oraz luźną i naturalną postawę zarówno w objęciu bliskim i otwartym. Ivan i Sara zachęcają studentów do poszukiwania porozumienia, wykwintnych ruchów, kreatywnego wyrazu i wyczucia muzyki, by uczynić ich taniec wyjątkowym dla ich dwojga.

Po spędzeniu 7 lat w Stanach Zjednoczonych i Argentynie, Ivan i Sara mieszkają w Europie. Będąc członkami prestiżowej organizacji "Tangueros del Sur" prowadzonej przez Natalię Hills, występowali z "Tangox2", "Miquel Zotto in Concert" prowadzonym przez Miguela Angela Zotto, "Obsession Tango" prowadzonym przez Tamarę Bisceglię oraz "Comania Roberto Herrera" prowadzonym przez Roberto Herrerę".

Ivan i Sara są ulubieńcami uczestników festiwali i warsztatów. Występowali, między innymi, na Belgrade Tango Encuentro, Sultans Tango Festival w Stambule, Perugia Tango Festival i Puerto Rico Internation Tango Festival.

 


Lorena González Cattáneo i Gastón Camejo

(Urugwaj)

Lorena i Gaston tańczą razem od 2015 roku. Od tego roku, poza tym, że się pobrali, udało im się połączyć swoje artystyczne ścieżki, by rozwijać się zawodowo.
Nieustannie starają się osiągnąć perfekcyjny balans w tangu - między kwestiami technicznymi, a artystycznymi wartościami tanga, wymykającymi się poza jedynie wyuczone ruchy.

Lorena:

Pierwsze kroki stawiała z dziadkiem, który był miłośnikiem tanga. To po nim odziedziczyła miłość do tej muzyki. Od dziecka marzyła, by tańczyć i  w 2006 roku rozpoczęła swoją przygodę z tańcem, intensywnie poświęcając się różnym dyscyplinom, takim jak jazz, taniec brzucha, flamenco, salsa, a w końcu- tango. Rok później jej poświęcenie i talent doprowadziły ją do pierwszych zawodowych kroków. Tango podbiło jej serce, chociaż nadal bardzo lubiła inne tańce. W 2010 roku została wybrana do grona tancerzy "Boom Company". Prestiżowym, 10-letnim, jedynym w swoim rodzaju, zespole "Boom Company", będącego rodzajem widowiska łączącego muzykę i taniec z elementami burleski, komedii wodewilowej i ekstrawaganckiego musicalu. Grała tam przez trzy sezony, aż do przeprowadzki do Buenos Aires. Jednocześnie prowadziła lekcje tanga, tańca brzucha i tańca dla dziewcząt. Przez kilka lat wytrwale podróżowała do Buenos Aires, aby szkolić się u różnych szanowanych maestros.
W 2013 poznała Gastona i tego samego roku przeniósł się do Buenos Aires, aby dzielić z nim życie. W 2014 roku Lorena bierze udział w Mistrzostwach Świata Tango i zdobywa pierwsze miejsce w kategorii „pista”, co sprawia, że jej karierę na arenie międzynarodowej nabiera tempa. W 2015 roku Lorena i Gaston spełniają swoje marzenie, rozpoczynają wspólną karierę i zaczynają razem szerzyć kulturę tanga na całym świecie.

Gastón:

Od dzieciństwa zawsze pozostawał w kontakcie ze sztuką. Największy wpływ na to miała jego matka i muzyka.
W wieku 17 lat po raz pierwszy widzi młodą parę z Narodowego Baletu Folklorystycznego Urugwaju tańczącą tango i jest pod ich wrażeniem. To doświadczenie bardzo go zmotywowało i w wieku 18 lat również wstępuje do zespołu. W kolejnych latach godzi miedzy sobą pracę w zawodzie i działalność artystyczną. Aż w końcu, w 2013 roku, kierowany miłością do Loreny, postanawia zostawić wszystko za sobą i przenieść się do Buenos Aires. W nowym kraju szuka swojej drogi i sposobu na życie. Krąży między milongami, salami prób i lekcjami tanga, aż w końcu podejmuje decyzję o całkowitym poświęceniu się tangu. Zostaje zawodowym tancerzem. Miłość do Loreny doprowadziła go do największej zmiany w jego życiu i dziś razem łączą swoją pasję z pracą jako para życiowa i tangowa.


Müge Üner i Selçuk Atalay

(Turcja)

 

Selçuk jest absolwentem Contemporary Dance School, a Müge od wielu lat regularnie trenuje techniki tańca klasycznego i balet. Müge i Selçuk spotkali się po raz pierwszy po raz pierwszy ponad 6 lat temu, gdy zostali partnerami do mistrzostw tanga argentyńskiego.
Od tamtej pory tworzą parę taneczną i instruktorską, uczestnicząć w licznych festiwalach, warsztatach, zawodach i mistrzostwach. Od lat współpracują z wieloma znanymi artystami tanga.
Są także instruktorami wielu szkół tańca w Stambule: Academia del Tango Istanbul, Rüya Sahne, Türkan Bulut Dans Akademi. Uczą tanga również na trzech uniwersytetach w Stambule.

Osiągnięcia:

 • IDO Couple Dance Competition 2018 Tango Escenario and Waltz - Pierwsze miejsce
 • IDO Couple Dance Competition 2019 Tango Escenario – Pierwsze miejsce
 • Mundial Baile European Tango Championship 2017- Finaliści
 • Mundial Baile Championship Istanbul 2018 - Drugie Miejsce
 • Turkey Championship:
  - 2015-2016 - Pierwsze miejsce
  - 2016-2017 - Pierwsze miejsce
  - 2017-2018 - Pierwsze miejsce