Maestros

Müge Üner i Selçuk Atalay

(Turcja)

 

Selçuk jest absolwentem Contemporary Dance School, a Müge od wielu lat regularnie trenuje techniki tańca klasycznego i balet. Müge i Selçuk spotkali się po raz pierwszy po raz pierwszy ponad 6 lat temu, gdy zostali partnerami do mistrzostw tanga argentyńskiego.
Od tamtej pory tworzą parę taneczną i instruktorską, uczestnicząć w licznych festiwalach, warsztatach, zawodach i mistrzostwach. Od lat współpracują z wieloma znanymi artystami tanga.
Są także instruktorami wielu szkół tańca w Stambule: Academia del Tango Istanbul, Rüya Sahne, Türkan Bulut Dans Akademi. Uczą tanga również na trzech uniwersytetach w Stambule.

Osiągnięcia:

 • IDO Couple Dance Competition 2018 Tango Escenario and Waltz - Pierwsze miejsce
 • IDO Couple Dance Competition 2019 Tango Escenario – Pierwsze miejsce
 • Mundial Baile European Tango Championship 2017- Finaliści
 • Mundial Baile Championship Istanbul 2018 - Drugie Miejsce
 • Turkey Championship:
  - 2015-2016 - Pierwsze miejsce
  - 2016-2017 - Pierwsze miejsce
  - 2017-2018 - Pierwsze miejsce

___
Photo by Tango Photography / m.frames

 


 

Ivan Terrazas & Sara Grdan

(Argentyna / Chorwacja)

 

IVAN pochodzi z Mendozy w Argentynie, gdzie w wieku 12 lat, rozpoczął swoją artystyczną karierę jako solista. Od swoich rodziców, Eduardo Terrazasa i Beatriz Herrery, nauczył się Malambo oraz innych form argentyńskiego folku, jak również baletu klasycznego i tanga argentyńskiego. Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, Ivan do swojego repertuaru dodał jeszcze salsę i tap.

Ruchliwa od wczesnych lat SARA studiowała regionalne tańce ludowe i balet klasyczny w Zagrzebiu w Chorwacji. Jej pasja do tanga argentyńskiego zrodziła się w późnych latach 90. na milondze, co zaowocowało nauką argentyńskiej kultury.

IVAN i SARA spotkali się w Nowym Jorku i z całą pasją i energią poświęcili się tangu argentyńskiemu. Po naukach Diego DiFalco, Pablo Pugliese i Natalii Hills, jak również pod wpływem Jorge Torresa, Roberto Herrery, Guillerminy Quiroga, Gabriela Misse, Carlitosa Pereza i Raula Bravo, zostali jednymi z najmłodszych i najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli tanga argentyńskiego na świecie.

Jako nauczyciele, wypracowali nowoczesną metodykę nauczania tanga tradycyjnego. Ich celem jako instruktorów jest mocno zakorzenić podstawy poprzez podkreślenie techniki, analityczne podejście, logikę oraz luźną i naturalną postawę zarówno w objęciu bliskim i otwartym. Ivan i Sara zachęcają studentów do poszukiwania porozumienia, wykwintnych ruchów, kreatywnego wyrazu i wyczucia muzyki, by uczynić ich taniec wyjątkowym dla ich dwojga.

Po spędzeniu 7 lat w Stanach Zjednoczonych i Argentynie, Ivan i Sara mieszkają w Europie. Będąc członkami prestiżowej organizacji "Tangueros del Sur" prowadzonej przez Natalię Hills, występowali z "Tangox2", "Miquel Zotto in Concert" prowadzonym przez Miguela Angela Zotto, "Obsession Tango" prowadzonym przez Tamarę Bisceglię oraz "Comania Roberto Herrera" prowadzonym przez Roberto Herrerę".

Ivan i Sara są ulubieńcami uczestników festiwali i warsztatów. Występowali, między innymi, na Belgrade Tango Encuentro, Sultans Tango Festival w Stambule, Perugia Tango Festival i Puerto Rico Internation Tango Festival.

___
Photo by Tango Photography / m.frames

 


 

Stefanía Colina i Juan Martín Carrara

(Urugwaj)

 

Stefanía Colina karierę jako baletnica i tancerka tańca współczesnego rozpoczęła w wieku 4 lat w Szkole „Orlama".
Ukończyła ją w wieku 17 lat a po 13 latach intensywnego treningu została nauczycielką tej szkoły. W tym czasie miała okazję poznać wiele innych stylów tanecznych, których nauczano jako uzupełnienie baletu i tak poznała tango i Juana Martina.

Juan Martín Carrara zaczął tańczyć w wieku 13 lat jako tancerz baletowy i tańca współczesnego oraz aktor komedii muzycznej. W wieku 16 lat wstąpił do Narodowej Akademii Tańca Urugwaju i został wybrany do „Młodego Baletu", objeżdżając wszystkie teatry regionu jako wykonawca baletu nowoczesnego i klasycznego. Po kilku latach zetknął się z tangiem, spotkał również Stefanię i od tego dnia zaczęła się dla nich obojga namiętna, zmieniająca życie historia.

Razem zostawili wszystko, co mieli w Urugwaju i prawie natychmiast przenieśli się do Buenos Aires, nie mając nic poza intensywnym pragnieniem tańca i nauczania tanga.
Po kilku latach ciężkiej pracy nad podnoszeniem swojego poziomu i wiedzy, wygrali „Intercontinental Championship" w 2009 roku oraz Mistrzostwa Urugwaju w Tangu w 2012 roku.

Od tego czasu Stefanía i Juan Martín uczą i tańczą na całym świecie. Regularnie występują na milongach Buenos Aires z tak prestiżowymi orkiestrami jak „Color Tango", „Los Reyes del Tango", „Orquestra Sans Souci", „Orquestra Mariano Mores". W ostatnich latach gościli na najważniejszych festiwalach i wydarzeniach w Europie, Ameryce i Azji.

Swoją sławę i wyjątkowość zawdzięczają elegancji, zmysłowości i muzykalności. Tańczą z ogromnym szacunkiem dla tradycji i muzyki, a jednocześnie pracują nad nowymi formami wyrazu i własnym rozwojem.
Znani są również ze skutecznej i angażującej metody nauczania, która pozwala usłyszeć i poczuć to, co w tangu najbardziej nieuchwytne.

___
Photo from Stefania & Juan's sorces