Maestros


Ivan Terrazas i Sara Grdan

IVAN pochodzi z Mendozy w Argentynie, gdzie w wieku 12 lat, rozpoczął swoją artystyczną karierę jako solista. Od swoich rodziców, Eduardo Terrazasa i Beatriz Herrery, nauczył się Malambo oraz innych form argentyńskiego folku, jak również baletu klasycznego i tanga argentyńskiego. Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, Ivan do swojego repertuaru dodał jeszcze salsę i tap.

Ruchliwa od wczesnych lat SARA studiowała regionalne tańce ludowe i balet klasyczny w Zagrzebiu w Chorwacji. Jej pasja do tanga argentyńskiego zrodziła się w późnych latach 90. na milondze, co zaowocowało nauką argentyńskiej kultury. 

IVAN i SARA spotkali się w Nowym Jorku i z całą pasją i energią poświęcili się tangu argentyńskiemu. Po naukach Diego DiFalco, Pablo Pugliese i Natalii Hills, jak również pod wpływem Jorge Torresa, Roberto Herrery, Guillerminy Quiroga, Gabriela Misse, Carlitosa Pereza i Raula Bravo, zostali jednymi z najmłodszych i najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli tanga argentyńskiego na świecie.

Jako nauczyciele, wypracowali nowoczesną metodykę nauczania tanga tradycyjnego. Ich celem jako instruktorów jest mocno zakorzenić podstawy poprzez podkreślenie techniki, analityczne podejście, logikę oraz luźną i naturalną postawę zarówno w objęciu bliskim i otwartym. Ivan i Sara zachęcają studentów do poszukiwania porozumienia, wykwintnych ruchów, kreatywnego wyrazu i wyczucia muzyki, by uczynić ich taniec wyjątkowym dla ich dwojga.

Po spędzeniu 7 lat w Stanach Zjednoczonych i Argentynie, Ivan i Sara mieszkają w Europie. Będąc członkami prestiżowej organizacji "Tangueros del Sur" prowadzonej przez Natalię Hills, występowali z "Tangox2", "Miquel Zotto in Concert" prowadzonym przez Miguela Angela Zotto, "Obsession Tango" prowadzonym przez Tamarę Bisceglię oraz "Comania Roberto Herrera" prowadzonym przez Roberto Herrerę".

Ivan i Sara są ulubieńcami uczestników festiwali i warsztatów. Występowali, między innymi, na Belgrade Tango Encuentro, Sultans Tango Festival w Stambule, Perugia Tango Festival i Puerto Rico Internation Tango Festival.


Patricia i Jakub Grzybek

Tancerze Tanga Argentyńskiego młodego pokolenia.

Najbardziej utytułowana para w Polsce-
Mistrzostwie oraz II V-ce Mistrzowie Europy w Tango Escenario, finaliści Mistrzostw Europy w Tango Salon (Preeliminares Mundial del Tango Buenos Aires- Londyn, 2014, 2019). Dyplomowani Instruktorzy Tańca.
Choreografowie tanga w 'Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami' a także największego w Polsce spektaklu tanga-'Tango Piazzolla' w Teatrze Rampa w Warszawie.

Co roku odwiedzają Buenos Aires by na zaproszenie tamtejszych organizatorów tańczyć pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak legendarny Salon Canning, El Beso, Salon La Nacional, Villa Malcolm, La Baldosa czy nowoczesne Milonga a La Parrilla i Maldita Milonga.

Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńskie:'La Juan D'Arienzo Orquesta','Tango Bardo', 'Orquesta El Afronte', Agustin fuertes & Tango Velvet czy ‚Orquesta Roberto Siri',  Rosyjskie: 'Solo Tango', 'Tango En Vivo' czy Polską sensacją -Bandonegro Tango Orquesta. Tańczyli na wielu wyśmienitych scenach w kraju i za granicą: Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia i Opera Podlaska, Filharmonia Bałtycka, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Komedia w Warszawie, Teatr Rampa w Warszawie, Klub Stodoła w Warszawie czy Dom Muzyki w Moskwie.

Organizatorzy największego festiwalu Tanga Argentyńskiego w Polsce- 'Recuerdo'.

Są zapraszani na jedne z największych festiwali Tanga na świecie- Rzym, Moskwa, Istambuł czy Ateny. Prowadzili warsztaty oraz dawali pokazy w takich miastach jak Buenos Aires, Berlin, Istanbul, Ateny, Moskwa, Rzym, Barcelona, Poreč, Porto czy Lizbona.

Przez lata szkolili się i nadal szkolą w Buenos Aires u największych i najważniejszych argentyńskich Maestros. Na stałe współpracują z Facundo Piñero & Vanesa Villalba, Juan Malizia & Manuela Rossi oraz Javier Rodriguez & Moira Castellano.

Jako nauczyciele i trenerzy ogromną wagę przykładają do improwizowanego charakteru tanga. Skupiają się na kontakcie między partnerami a także muzyką. Ważna jest dla nich technika choć przede wszystkim pragną dać ludziom możliwość czerpania przyjemności z tanga.

 


Magdalena Myszka i David Samaniego

Magdalena Myszka:

Lena urodziła się na Pomorzu jednak od lat mieszka w Warszawie.

Tańcem interesowała się odkąd pamięta. W 2005 roku zaczęła tańczyć salsę w stylu Los Angeles, następnie rozwijała swoje umiejętności w innych stylach latynoskich: merengue , bachata, salsa New York style i Cubana style. W tym czasie trenowała również brazylijską sztukę walki capoeirę.

W 2009 roku rozpoczęła przygodę z tangiem argentyńskim. Od tego momentu doskonali swoje umiejętności, szkoląc się u najlepszych Maestros z całego świata, ucząc innych oraz biorąc udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach tangowych.

Największy wpływ na jej taniec mieli światowej rangi maestros: Javier Rodriguez, Moira Castellano, Sebastian Achaval i Roxana Suarez, Juan Martin Carrara i Stefania Colina oraz wielu innych.

Jej pierwszym partnerem był Damian Thompson, z którym prowadziła liczne warsztaty oraz dawała pokazy w Polsce i Europie. Współpracowała także z tancerzami takimi jak: Ney Melo, Szymon Nowak, Michael Sacher, Viacheslav Ivanov, Sven Elze podczas lokalnych i międzynarodowych imprez. Przez kilka lat tworzyła taneczną parę z Łukaszem Wiśniewskim.

Jako nauczycielka stara się przekazać swoim uczniom nie tylko technikę, ale także zarazić ich swoją wielką miłością i pasją do tanga jako sztuki oraz stylu życia. W pracy koncentruje się na stworzeniu połączenia i ciepłego objęcia w parze, uczące świadomości własnego ciała oraz tego jak aktywnie podążać.

David Samaniego:

Urodzony w Avellanedzie w 1988 roku, dorastał w Quilmes w południowej części Buenos Aires. Artysta multidyscyplinarny, którego ze światem artystycznym połączyły studia Sztuk Pięknych.

Przygodę z tańcem rozpoczął od Rock’nRolla, by w 2009 roku związać się do tangiem argentyńskim. I to ono stało się dyscypliną, która pozwoliła mu rozwinąć wielką pasję do tańca i muzyki.

W tym samym roku przeniósł się do Barcelony, gdzie uczył się innych tańców i pracował w wielu dziedzinach sztuki (m.in. taniec, teatr, elementy wizualne, audiowizualne, moda, tatuaż). Obecnie również przebywa i pracuje w Barcelonie.

W 2013 roku po raz pierwszy tango stało się również jego pracą. Zaczął działać w Barcelonie z Clarą Silveirą. W 2014 roku zaczął tańczyć w zespole Tango Amado pod kierunkiem Veroniki Palacios, Omara Quirogi i Jorge Pahla. Brał udział i dawał pokazy w Teatro de Gracia, Teatro del Raval, The Sitges Festival i The Barcelona Tango Glam Festival.

Dwa lata później przeniósł się do Włoch, gdzie zaczął prowadzić zajęcia w Catania Tango Club de Luna Palacios School.

W 2017 roku wrócił do Buenos Aires. Od tego czasu występował na najlepszych milongach stolicy, uczestniczył  w Buenos Aires World Cup i Tango Festival oraz współpracował z różnymi mistrzami, takimi jak Hugo Mastrolorenzo w ramach projektu 24M, z Mario Moralesem w The Streets of The Show Tango z The Tango Company Puerto pod kierownictwem Leonela Di Cocco, z The Tempotango Company pod kierownictwem Ignacio Gonzaleza Cano oraz w Corner Tango House Homero Manzi, dając pokazy każdego wieczoru pod kierownictwem Gachi Fernandeza.