O nas

Zespół Majowego Festiwalu Tanga

Patronat Honorowy

Współorganizatorzy

Partnerzy

Maja Kucharska

Założycielka Majowej Szkoły Tańca, pomysłodawczyni i główna organizatorka Majowego Festiwalu Tanga. Odważnie i nie bacząc na przeciwności, buduje społeczność tangową na Śląsku. Gromadzi wokół siebie ludzi z pasją i zaraża ich miłością do tanga. Zależy jej na tym, by Zabrze było miejscem kojarzonym z ciepłą i otwartą taneczną społecznością. Od kilku lat cyklicznie organizuje warsztaty z Maestros z całego kraju i świata.

Magda Woźniak

Związana z tangiem zaledwie dwa lata, jednak pochłonięta przezeń całkowicie. Prawa ręka Mai w Majowej Szkole Tańca. Współorganizatorka Majowego Festiwalu Tanga. Zaraża entuzjazmem i uśmiechem. Odpowiedzialna głównie za kreatywną oraz marketingową część życia szkoły i festiwalu.

Justyna Jakubczak

3 lata temu pierwszy raz zatańczyła, zupełnie przypadkowo, tango i od tej pory patrzą na siebie wzajemnie z ogromną radością! Zawodowo zajmuje się organizacją szkoleń i warsztatów, dzięki czemu wnosi do Majowej Załogi ogromne pokłady doświadczenia.

 

Majowa Szkoła Tańca a Majowy Festiwal Tanga

Dawno, dawno temu była sobie Majowa Szkoła Tańca, a w niej ludzie z pasją, która nie pozwalała im spać i żyć, jak inni- normalni podobno- ludzie.

Tak mniej więcej wygląda historia Majowego Festiwalu Tanga. Wydarzenie stworzone z uwielbienia do tego tańca. Stworzone z niego i dla niego. Jesteśmy szczęśliwe, że będziemy mogły gromadzić miłośników tanga w naszej śląskiej, tangowej ojczyźnie.

Majowa Szkoła Tańca to przede wszystkim atmosfera, emocje i ludzie. Tutaj każdy czuje się jak u siebie w domu. Tu z każdym chcemy podzielić się naszym uśmiechem i radością z tańca. To wszystko stanie się składowymi naszego Festiwalu. Bo wszystko to chcemy Wam, nasi Drodzy Goście, przekazać.

Kopalnia Sztuki

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki zrzesza grupę entuzjastów rozwoju kultury regionu i ochrony dziedzictwa techniki i architektury poprzemysłowej. Kopalnia Sztuki rozpoczęła swoją działalność z końcem 2006 roku. Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki prowadziło do tej pory liczne projekty międzynarodowe oraz dofinansowane projekty szkoleniowe.

Strategicznymi celami Stowarzyszenia są:
  upowszechnianie poindustrialnego dziedzictwa Miasta i Regionu, poprzez organizację działalności kulturalnej w formie imprez artystycznych, koncertów, spektakli, festiwali oraz odczytów, sympozjów i wystaw skierowanych w stronę niezależnych inicjatyw twórczych zwłaszcza ludzi młodych,
  poszukiwanie, gromadzenie oraz dokumentowanie i opracowywanie informacji w zakresie dziedzictwa poprzemysłowego,
  propagowanie wielowiekowego dziedzictwa techniki i kultury przemysłowej poprzez organizację imprez kulturalnych, edukacyjnych, turystycznych i rekreacyjnych.

Członkowie Stowarzyszenia posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie propagowania kultury, sztuki, turystyki oraz podnoszenia atrakcyjności regionu śląskiego w skali kraju i świata (Organizacja Jazz Festiwali, mini festiwali muzyki alternatywnej LUNAPLANETA, Międzynarodowe Warsztaty Barwa i Dźwięk warsztaty plastyczne dla młodzieży).

Posiadając członków, którzy z taką pasją działają na rzecz promowania regionu śląskiego Stowarzyszenie na pewno jest w stanie osiągnąć zamierzone cele.

Szyb Maciej

Szyb Maciej to zespół obiektów dawnej Kopalni „Concordia”, później „Pstrowski” w Zabrzu – Maciejowie.

Historia tych obiektów z początku XX w. powinna zakończyć się wraz wyczerpaniem złóż węgla kamiennego na tym terenie. Tu jednak, w historię Szybu angażuje się dr Zbigniew Barecki oraz Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o., które przekształca szyb w studnię głębinową, a budynki, urządzenia i wyposażenie po transformacji pełnią dziś zupełnie nowe funkcje społeczne, kulturowe i gospodarcze. Szyb Maciej będąc na Szlaku Zabytków Techniki łączy historię z nowoczesnością a wzbogacana intensywnie ekspozycja muzealna, pozwala aby każdy odwiedzający mógł poczuć magię dawnego technicznego kunsztu, który stał się podwaliną rozwoju całego regionu i źródłem naszej śląskiej tożsamości.

Obecnie Szyb Maciej to obiekt prowadzony z pasją i pod czujnym okiem Aleksandry Nemś. Kultywuje tradycje górnicze, które współistnieją w Szybie z nowoczesnym designem oraz wyróżniającą się na mapie gastronomicznej śląska restauracją, to miejsce w którym zjecie Państwo doskonały posiłek przy akompaniamencie najlepszych trunków i dobrej muzyki.

Szyb Maciej jest jedynym obiektem w Województwie Śląskim, który znajduje się jednocześnie na Szlaku Zabytków Techniki oraz Szlaku Śląskich Smaków.

DEMEX

...